Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Çocukları evden çıkarıp öldürmüşler  (Okunma Sayısı 1653 defa)
kardelen
Ziyaretçi
« : 25 Ocak 2009, 05:00:21 »

Çocukları evden çıkarıp öldürmüşler       
Haber - ARAŞTIRMA 
Cumartesi, 24 Ocak 2009 12:24

BBC, İsrail askerlerinin Gazze'de bir evin sivil fertlerine dışarı çıkın emri verdiğini, beyaz bayraklarla çıkan 3 çocuğun 2'sini M16 tüfekleriyle öldürdüğünü ortaya çıkardı

İsrail'in harabeye çevirdiği Gazze'de yıkıntıların altından tüyleri diken diken eden hikayeler çıkmaya devam ediyor. BBC'nin yayınladığı bir haberde İsrail askerlerinin Gazze'de nasıl gözlerini kırpmadan sivil öldürebildiklerini ortaya çıkardı. BBC muhabiri Christian Fraser, Gazze'de bir hafta önce bir hastanede gördüğü küçük Filistinli kızı Belçika'da bir hastanede buldu. Ardından tekrar Gazze'ye gitti ve kızın babasını bulup, küçük kızın nasıl o hale getirildiğini birinci ağızdan öğrendi. Başka tanıklarla da konuştu. Sonunda İsrail ordusuna yaşananları anlattı. İsrail ordusu araştırma sözü verdi. İşte Fraser'ın anlattığı dehşet verici olay:

ENKAZ BAŞINDA BULDUM

"Sema Abid Rabbo'yu bir hafta önce, El Ariş hastanesinde görmüştüm. Gazze'den Belçika'ya nakledilmiş. Sema'ya refakat eden amcasının şok edici iddiaları üzerine Gazze'ye gelir gelmez babasını aramaya başladım. Sema'nın babası Abid Rabbo'yu harabeye dönen Cebaliye'deki evlerinin enkazı başında buldum.

Halid Abid Rabbo, "Tanklar buradaydı. Dışarı çıkmamızı istediler. Önce kadınlar sonra da üç kızım. 4 yaşındaki Sema, 7 yaşındaki Suad ve iki yaşındaki Emel." diye anlattı. Beyaz bayraklar asılı evlerinin önünde beklerken İsrail tanklarından çıkan bir asker, M16 tüfeğiyle üç çocuğu da vurmuş. Ailenin üç ferdinden bu anlatılanları ayrı ayrı dinledim. Bize bir hafta önce El Ariş'te anlatılanlarla tamamen örtüşüyordu. İsrail askerlerinin çocukları 2 buçuk saat yerde kanlar içinde bekletmişler. Daha sonra Filistinliler çocukları hastaneye götürmüşler. Suad ve Emel çoktan ölmüştü.”


YÜRÜYEMEYECEK

Ailenin anlattıklarını İsrail ordusunun sözcüsü Binbaşı Avital Leiboviç'e aktardım. Sözcü, "Verilen bilgileri araştıracaklarını söyledi. Doktorlar ise Omuriliği zedelenen 4 yaşındaki Sema'nın muhtemelen bir daha yürüyemeyeceğini söylüyorlar."

İsrail avukat tuttu

İsrail'in attığı fosfor bombaları masum Gazze'yi yakmaya devam ederken İsrail Başbakanı Ehud Olmert, İsrail'e yöneltilen savaş suçu ithamlarına karşı ülkeyi savunması için Adalet Bakanı Daniel Friedman'ı görevlendirdi. Friedman, sivillerle orduyu hukuki olarak savunma konusunu koordine edecek.
Kaynak:Yenisafak
 
Logged
umeyye28
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2009, 16:30:47 »

her yanından zulüm akıyor Filistini me ALLAHım yardımcıları olsun inşaALLAH.
Logged
DaĞoĞlUu
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2009, 16:41:54 »

amin..

Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: