Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Gazze'de buruk bayram  (Okunma Sayısı 1475 defa)
4.cemre
Okur
*

Karma: 0
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 5


« : 21 Eylül 2009, 21:23:37 »

Gazze'de buruk bayram
İsrail saldırılarının ardından yaralarını sarmaya çalışan Gazzeliler, bayramın ilk gününde savaşta kaybettiği yakınlarının mezarlarını ziyaret etmek üzere mezarlıklara koştu.



Kayıplarının yanı sıra, kötü yaşam koşulları ile mücadele etmek durumunda kalan Gazze halkı, Ramazan bayramında da zor yaşam şartları altında mücadeleye devam ediyor. Geçen sene İsrail kuşatması altında eşini ve oğlunu kaybeden Umm Nabil Mekdad mezarlık ziyareti sırasında “Oğlumu kaybettim, onun için dua etmeye geldim. Her zaman o beni ziyarete gelirdi, şimdi ise ben onu ziyarete geliyorum” dedi.

Savaşta çok sayıda kayıp verdiklerini söyleyen Umm Muhammed Abu Savavin “Savaşta en sevdiklerimiz kaybettik. Artık iyi günler görmek istiyoruz. Ambargonun kaldırılmasını ve sınırların Gazze’ye açılmasını diliyorum” dedi. Mezar ziyaretinde bulunan bir başka Filistinli Magda Ebu Şer ise bayram namazı sonrasında savaşta kaybettiklerini anmak için geldiklerini söyleyerek “Filistinliler mutsuzluk içinde yaşıyor. Ambargo ve savaş altında çok kötü koşullarda yaşıyor” diye konuştu.

kaynak
Logged
el intifada
özlemekten yoruldum sevgili al katına...
Dua'ya layık
**

Karma: 7
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 211



« Yanıtla #1 : 23 Eylül 2009, 00:54:48 »

Sad Sad rabbim yar ve yardımcınız olsun sabrınızı arttırsın zafer nasiğ etsin..
Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: