Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: İsrail'in Yapamadığını Abbas Yapacak!  (Okunma Sayısı 1031 defa)
Sehidler Tugayi
http://img389.imageshack.us/img389/1412/y1pwk8bkqh3cf5a5ntih57chi1.gif
Hizmet Ehli
***

Karma: 14
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 498


http://img225.imageshack.us/img225/8004/wiederbeli


« : 19 Ocak 2009, 23:04:16 »

İsrail'in Yapamadığını Abbas Yapacak!
19 Ocak 2009 Pazartesi 22:00
İsrail ordusu, askeri güçle Hamas'ı tasfiye edemedi... Şimdi sıra her zaman olduğunu gibi Mahmud Abbas'ı devreye sokmaya geldi...

İsrail, 22 gün süren savaşın ardından askeri yolla hedeflerine ulaşamayacağını anlayınca, hedeflerine masada ulaşmanın yollarını aramaya başladı. Bunun için de en güçlü yolu olarak, Filistin anayasasına göre 09.01.2009 tarihinde görev süresi dolan Mahmud Abbas ile yeni anlaşmalar imzalamayı yeniden deneyecek.

Arap Mahmud Abbas’ı Filistin halkının meşru temsilcisi olarak kabul ederken Filistinli hareketler, özellikle de Gazze’de süren 22 günlük savaş süresince Abbas’ın duruşundan ötürü, Abbas’ın Filistin halkının meşru temsilcisi olmasına karşı çıkıyor.

Filistin Hükümeti Adalet Bakanı Muhammed Farac el Ğul, dün yaptığı basın açıklaması ile, Abbas’ın 09.01.2009’da görev süresinin dolmasına işaretle Abbas’la Filistin adına imzalanacak her türlü anlaşmanın geçersiz olduğunun altını çizdi, Filistin halkı açısından hiçbir bağlayıcı yanının olmayacağını dile getirdi.

el Ğul, Abbas’ı devreye sokarak diplomatik oyunlar çevirmek suretiyle İsrail’in hem kendi acziyetini kamufle etmeyi, hem de direnişine kendi şartlarını dayatmayı hedeflediğini söyledi.

“Abbas’ın görev süresi 8 Ocak 2009 tarihinde sona ermiştir. Bu tarihten sonra Abbas, Filistin Anayasasının 36. maddesi gereğince artık eski başkan sıfatı almıştır. Dolayısıyla Filistin yönetimi başkanı olduğu ve Filistin halkını temsilen herhangi bir metne imza atma yetkisi yoktur. Artık böyle bir vasfa sahip olduğunu etmesi söz konusu makamı haksız bir şekilde gasp etmesi anlamına gelir” diyen el Ğul, koltukta hala kalmaya devam etmesi halinde Filistin’in yeni diktatörü olacağını ifade etti.

el Ğul ayrıca İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısında onlarca savaş suçu işlediğine dikkat çekerek işgal devleti yetkililerinin bu suçlarından dolayı uluslararası mahkemelerde yargılanmalarını çağrısında bulundu.
Logged

***MiNELLAHi VALLAHU ALiMUN HAKiM***
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: