Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Kanlı vahşette İsrail ve Gazze  (Okunma Sayısı 1787 defa)
ezeli nur
Ziyaretçi
« : 16 Ocak 2009, 21:00:42 »

Deniz kıyısında güzel bir gün. Ortalık sakin, aşıklar plajda el ele kol kola. Ölüm ise sadece bir saat mesafede. Yan yana 24 saat uyumayan iki kent. Biri bomba sesinden diğeri eğlenceden!16 Ocak 2009 17:26
   Kamer ÖZBUCAK'ın haberi
 
GAZZE CEPHESİ

Tel Aviv'de hayat her zamanki gibi sürüyor. 24 saat uyumayan kentlerden biri. Akdeniz havası hakim ve yazdan kalma günler yaşanıyor. Plajlar hala sevgililerin buluşma yeri. Barlar, kafeler dolup taşıyor.  Oysa neredeyse her aileden birileri, hem de kadın erkek demeden (İsrail'de kadınlar da askerlik yapıyor) sadece 60 kilometre ötede ya da yaklaşık bir saat mesafede ölüm kusuyor.

İSRAİL HALKININ YÜZDE 94'Ü OPERASYONU DESTEKLİYOR

Ama İsrailliler için normal yaşam aynen devam ediyor.

Tel-Aviv Üniversitesi tarafından yapılan son kamuoyu yoklamasına göre İsrail halkının yüzde 94'ü bu saldırıları destekliyor.

SAVAŞ HUKUKUYLA DA ALAY EDİYORLAR

Bir saat mesafede bulunan Gazze'de, BM bile "Ölüm tahamül edilemez bir hale geldi" diyerek, İsrail'i, saldırılarını durdurmaya çağırdı.

SAVAŞLARDA GÖSTERE GÖSTERE HASTANE VURULMADI

Dün, BM'nin medya merkezini ve en az 500 kişinin bulunduğu bir hastaneyi vurarak dünya tarihinde bir ilke imza atan İsrail duracak gibi değil.

Hastane bombalamak her türlü insani kurala aykırı. Hiçbir savaşta bu böylesine göstere göstere yapılmadı. 

Son verilere göre ölü sayısı 1100'ü geçti.

Üstelik İsrail'in kullandığı, fosfor bombaları ve diğer bazı silahlar da şaibeli. Bölgeden gelen fotoğraflar yayınlanamayacak kadar korkunç. Özellikle bir silahtan söz ediliyor. Düştüğünde parçacıklara ayrılan ve insan bedenini ikiye bölen bir silah. Gazze moglarında yarım yarım olmuş bedenlerin çokluğu dikkat çekiyor.

AVRUPA PARLAMENTOSU: "İSRAİL, ULUSLARARASI İNSANİ HAKLARI İHLAL EDİYOR"

Avrupa Parlamentosu'nda dün kabul edilen kararda, İsrail'e sert eleştiriler yöneltilidi. İsrail'in Gazze Şeridi'nde Filistin halkına yönelik "toplu cezalandırma" politikasıyla "uluslararası insani hakları" ihlal ettiği bildirildi.

Avrupa Parlamentosu'ndaki siyasi gruplar tarafından ortak hazırlanan ve oy birliğiyle kabul edilen kararda, "İsrail'in Gazze Şeridi'nde uyguladığı ambargonun, toplu cezalandırma olduğu ve bunun uluslararası hukuka aykırı olduğu" vurgulandı.

Kararda, İsrail'in uluslararası hukuk kuralları çerçevesinde üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi istendi.

Derhal ve sürekli bir ateşkes çağrısı yapılan kararda, bölgede ateşkesin ve güvenliğin sağlanması için yetki alanı açıkça belirlenmiş çokuluslu bir gücün oluşturulması talep edildi.

AB'NİN KARARI BİR PARÇA KAĞIT OLARAK KALDI

Kararda, AB'nin bu krizde birliktelik içinde hareket etmesi gerektiği vurgulandı.

Avrupa Parlamentosu'ndaki bazı üyelerin taleplerine rağmen kararda AB-İsrail ilişkilerine atıfta bulunulmadı.

AB üyesi bazı parlamenterler, kararda, saldırılar yüzünden İsrail ve AB arasındaki ortaklık müzakerelerinin dondurulmasını talep etmişti.

Gazze'de sivil halkın karşılaştığı acılardan Avrupa Parlamentosu'nun "şoka" uğradığı ifade edilen kararda, özellikle BM ve sivil halka yönelik saldırılar kınandı.

Kararda ayrıca, İsrail'den insani yardımları halka ulaşmasını garanti etmesi istendi.

Ama bütün bunlar, yazılı bir parça kağıt olmaktan öteye gidemedi.

 

İsrail ordusunun dünkü şiddetli kara ve hava harekâtının ardından çekilen İsrail ordusu ardından çok sayıda ölü yaralı ve harabe bir kent bıraktı. İsrail’in Gazze şeridine yönelik saldırıları 21’inci gününde artarak devam ederken, son belirlemelere göre ölü sayısının bin 100'e yaklaştığı ve ölenlerin çoğunun sivil olduğu kaydedildi. Yaralı sayısının da 5 bini geçtiği belirtildi.

İSRAİL CEPHESİ

Saldırılardan ve savaştan uzak olan İsrail'in en hareketli şehirlerinden biri olan Tel Aviv'de herşey normal bir şekilde devam ediyor. Sadece 2 saat uzakta çocuklar ölürken, İsrailliler günlerini denizde ve kumsalda geçiriyorlar.hurriyet.com.tr-İHA
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2009, 21:20:08 Gönderen: umeyye28 » Logged
umeyye28
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2009, 21:21:07 »

Başlarına yıkılsın inşaALLAH telavivleride
Logged
turbey_01
Okur-Yazar
*

Karma: 1
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 89« Yanıtla #2 : 16 Ocak 2009, 22:25:49 »

Amin..! Olacakta...
Logged

ALLAH var,Problem Yok.
ezeli nur
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2009, 23:21:14 »

ben inanoyorum sonrarı çok kötü
Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: