Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Mescid-i Aksa’ya Kuşatma  (Okunma Sayısı 1145 defa)
ikrami
Süper Modaratör
Allah Razı Olsun
*****

Karma: 18
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 1286« : 04 Ekim 2009, 23:37:20 »

İsrail işgal güçleri Mescid-i Aksa`ya giden yolları kapatarak, Mescid içinde nöbet tutan Filistinlilerin teslim olmasını istedi.

Aksa’yı gönüllü korumakla sorumlu olan Filistinliler, Kudüs’ün etrafını saran işgal güçlerine teslim olmayacaklarını bildirdiler. Şu anda Mescid-i Aksa’nın El-Esabat kapısı yakınlarında Filistinlilerle Siyonist işgal güçleri ve fanatik Yahudiler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.


İsrail işgal güçleri Mescid-i Aksa’ya giden yolları kapatarak, Mescid içinde nöbet tutan Filistinlilerin teslim olmasını istedi. Aksa’yı gönüllü korumakla sorumlu olan Filistinliler, Mescid-i Aksa’nın etrafını saran işgal güçlerine teslim olmayacaklarını bildirdiler. İsrail askerleri, Filistinlinin sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılmalarına da izin vermediği kaydedildi.

Siyonist işgal polisi Mescid-i Aksa’yı kuşatmaya devam ediyor. Onlarca Filistinli MEscid-i Aksa’da nöbet tutuyor. Ayrıca Mescid-i Aksa’nın çevresinde yaşanan çatışmalarda 15 Filistinli yaralandı. Siyonist işgal güçleri MEscid-i Aksa’da nöbet tutan cemaate göz yaşartıcı bombalarla saldırdı. Siyonist hava kuvvetlerine ait bir helikopter de Mescid-i Aksa’nın üzerinde uçarak gelişmeleri kamerayla kaydediyor.

DÜNDEN BERİ MESCİD-İ AKSAYI BEKLEDİLER

Fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa’yı basmasından korkan onlarca Filistinlinin ise dün akşam yatsı namazından sonra evlerine gitmeyerek Mescid-i Aksa’da nöbet tuttuğu, El-Mağaribe Kapısı yakınlarında toplanan fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa’ya gruplar halinde girme hazırlığı yaptığı kaydedildi.


YENİ BİR İNTİFADA OLABİLİR

Mescid-i Aksa’nın El-Esabat kapısı yakınlarında Filistinlilerle Siyonist işgal güçleri ve fanatik Yahudiler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Aralarında Şeyh Kemal El-Hatib’in de bulunduğu 10 Filistinlinin yaralandığı bildirildi. Batı Yakada bulunan Filistinliler Mescid-i Aksa’ya destek için gösterilere hazırlanıyor. Şuanda Filistin, yeni bir İntifada havasına bürünüyor.

FİLİSTİNLİLER YARDIM BEKLİYOR

Bütün bu gelişmeler yaşanırken, Mescid-i Aksa’da kuşatma altına alınan Filistinliler dünya Müslümanlarından acil yardım bekliyor…

Mısır Müslüman Kardeşler Cemaati, Mescid-i Aksa’da yaşananlar karşısında İslam Dünyası’nın sessizliğini kınadı.AktifHaber
NTVTurk.com
Logged

SİZİ ALDATTIĞIMI DÜŞÜNÜYORSANIZ HAKKIMDA HAYIR DİLEYİN
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: