Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Müslümanlar Hangi ülkede Mutlu?  (Okunma Sayısı 1186 defa)
Sehidler Tugayi
http://img389.imageshack.us/img389/1412/y1pwk8bkqh3cf5a5ntih57chi1.gif
Hizmet Ehli
***

Karma: 14
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 498


http://img225.imageshack.us/img225/8004/wiederbeli


« : 02 Mart 2009, 23:59:38 »

Müslümanlar Hangi Ülkede Mutlu?
 02 Mart 2009 23:20


Gallup'ın yaptığı araştırmaya göre, dünyada Müslümanlar'ın en çok Suudi Arabistan, Almanya ve ABD'de hayata daha olumlu baktıkları ve iyi yaşam sürdüklerine inandıkları öne sürüldü.
--------------------------------------------------------------------------------
   
--------------------------------------------------------------------------------

Gallup araştırmasına göre, Amerika'da yaşayan Müslümanlar'ın yüzde 41'i, Almanya'da yaşayan Müslümanlar'ın ise yüzde 49'u, kendilerini hayat basamaklarında yukarıda bir yerde görüyor.
 
SUUDİLER HAYATLARINDAN MEMNUN
Bu oran, nüfusu Müslüman olan ülkelerden sadece Suudi Arabistan'da yüzde 51 gibi yüksek bir yüzdeye ulaştı. Gallup'un, 10 basamaklı bir bir yaşamda, sıfırın, ''olabilecek en kötü hayatı'', 10'un da, ''olabilecek en iyi hayatı'' temsil ettiği bir sıralamada kendilerini nereye koydukları sorusuna, Müslüman Amerikalılar, kendilerini en azından 7'nci basamakta gördüklerini ve beş yıl içinde bunun daha da yükselmesi beklentisinde oldukları yanıtını verdi.
 
Araştırmaya göre İngiltere'deki Müslümanlar'ın sadece yüzde 8'i ve Fransa'daki Müslümanlar'ın ise sadece yüzde 23'ü hayatta kendilerini iyi bir basamakta görüyor.
 
TÜRKİYE'DEKİ DURUM
Nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan ülkelerden sadece Suudi Arabistan'da yüzde 51'in hayat basamaklarında kendisini iyi bir yerde görürken, Gallup araştırmasına göre Endonezya ve Pakistan'da bu oran yüzde 11, Mısır'da yüzde 13 ve Bangladeş, Türkiye, Lübnan ve Ürdün'de yüzde 20, Fas'ta yüzde 24 oldu.
 
Gallup'un, kendilerini hayat basamağında sıfır ile 4 arasında gören, yani sıkıntılı, acılı bir yaşamı olduğunu söyleyenlerin oranı Türkiye, Mısır ve Lübnan'da yüzde 20 ile 26 arasında değişirken, bu acılı hayat algılaması Ürdün'de yüzde 33, Pakistan'da yüzde 45 oldu
Logged

***MiNELLAHi VALLAHU ALiMUN HAKiM***
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: