Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Psikiyatris  (Okunma Sayısı 1705 defa)
tanyurd
"YORULUNCAYA KADAR DEĞİL ŞEHİT OLUNCAYA KADAR MÜCADELEYE DEVAM"
MODERATÖR
Allah Razı Olsun
*****

Karma: 54
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 3963


dünya sürgün yeri bende sürgündeyim


WWW
« : 06 Eylül 2008, 13:56:16 »

RUH UZMANLARI YADA SÖMÜRGECİLERİ
   Psikiyatri adında bir iş dalı çıkmış, uzmanları türemiş.
   Psikiyatris..... diğer bir adıyla ruh sömürücüleri.
   Ruhi sorunlarınızı çözecek bir bilim dalıymış.
   Bunun bir iş olduğunu söylüyorlar.Daha önceleri çok saçma bulunurken şimdi revaçta olan bir meslek...
   Doktor önce sıkıntılarınızı dinleyecek, ruhunuzun derinliklerine inecek ve derdinizin ne olduğunu anlayacak.Sonra bir dizi tavsiyeler ile halledecek işinizi, bitirecek sıkıntılarınızı...
 
   Öncelikle bu işi icad edenlere bir bakalım.Freud psikiyatrinin babası olarak biliniyor.Halk içinde, çeşitli toplantılarda düşüncelerini ve fikirlerini anlatıyor.Jung adında başka birisi Freud'un anlatımlarından etkileniyor ve bu mesleği öğrenmek istiyor.Daha sonra fikir ayrılığına düşüyorlar.
   Psikiyatrinin mucidi ve talebesinin sonu ise ibret verici;
   Freud, pro içmesi yüzünden onu öldürecek olan korkunç ağrılara neden olan ağız kanserine yakalandı.Hayatının son 15 yılı ameliyatlarla, inanılmaz ağrılarla, kalp rahatsızlıklarıyla, yemesini içmesini desteklemek için takılan protezleri değiştirmekle geçmişti.Ölümüne kadar manyak bir psikopot misali proyu bırakamadı.Kendi ruhunun derinliklerine inemedi!:)
   Jung ise 3 yıl süren ağır bir sinir buhranı geçirir ancak geliştirdiği psikanaliz teorilerinin hiçbirini kendinde uygulayamaz.
   İşte Psikiyatrinin babalarının sonları.

   Bir kitapta okumuştum.Ruhi sıkıntıları olan bir bayan yine kendisi gibi bayan olan bir psikiyatri uzmanına müracaat ediyor.Pskiyatri uzmanı(!) Ev hayatını ve iş hayatını düzenlemesi için arkadaşları ve yakınları ile olan münasebetlerinde sorun yaşamaması için tavsiyeler de bulunuyor, sakin olması vs. telkinlerinde bulunuyor.
   Hasta bir gün ruhunun çok sıkıldığını hissediyor.Acil destek almak için doktorunun evine gidiyor.Evin kapısına varınca içeride bir gürültü kopuyor ki; uzman kadın kocası ile tartışıyor.Uzmanın bağırma ve hakaret sesleri tüm apartmanda yankılanıyor.Hasta zili çalıyor.Uzman bu kavgaya kulak misafiri olan hastasını karşısında görünce rezil olduk endişesi ile donup kalıyor, surat şekli değişiyor...Hasta kadın uzmanın kendisinden beter olduğunu görünce haline şükredip oradan uzaklaşıyor.


   Kendisine bile faydası olmayan uzmanlarımız(!) şifa dağıttıklarına inanıyorlar.İnsanlara anlattıklarına kendileri bile inanmıyor.Bir taraftan anlatırken diğer taraftan kendi sorunlarını düşünüyorlar.Ruhi uzmanlık yaparken binbir türlü ruhi sıkıntı yaşıyorlar.Yani ilaçları işe yarasa kendilerinde kullanırlar.

  Halbuki insanlar düçar oldukları sıkıntıları giderebilmek için sahte üfürükçülerden farksız hayalci ruh bilimcilerine başvurarak hem maddi hem manevi sömürüleceklerine kendilerine söz konusu sıkıntıyı ve daha sonra şifayı veren ALLAH'a sığınsalar ve O'nun adına fakirlere zekat, sadaka verseler hertürlü faydaya kavuşacaklarına kuşku yoktur.

   Bu işin geliri çok fazla.Tercih edilmesinin sebebi de bu olsa gerek.Uzmanına(!) göre değişiyor.Kimisi saatine 150 ytl alırken tecrübeli ve tanınmış uzmanlarda fiyat 250 ytl ye kadar çıkıyor.Yani sizi ruhunuz adına sömürüyorlar.

   Bir fıkra ile bitirelim.

   Adamın bir tanesi psikiyatri uzmanına gelir ve şikayetlerini sıralar.''Yatağımın üstüne yatıyorum sanki altımda biri varmış gibi geliyor, altına yatıyorum üstümde biri varmış gibi geliyor.Doğru düzgün uyku uyuyamıyorum, gecelerim berbat oluyor.''
   Doktor:
   ''20 gün sürecek bir tedavi ile bu sorunu ortadan kaldırabiliriz''
   Adam:
   ''Fiyatı ne kadar?''
   Doktor:
   ''Saati 150 lira''
   Adam doktorla selamlaştıktan sonra çıkar.Ancak adam bir daha gelmez.İki ay sonra hastaya rastlayan doktor sorar:
   ''Ne yaptın hastalığın devam ediyor mu?
   Adam:
   ''O işi 2 liraya hallettim.''
   Doktor:
   ''Nasıl oldu bu?''
   Adam:
   ''Sizden çıktıktan sonra bir sarhoşa rastladım.Derdimi ona anlattım.Sarhoş dediki 'ne dert ediyorsun kestir gitsin!' Bende karyolanın ayaklarını kestirdim.Hiçbir derdim kalmadı...''
Logged


umeyye28
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2008, 14:38:56 »

Fıkrayı sona bırakmış olman yoruma gülerek başlamaya neden oldu Smiley

Cidden çok ilginç Zaman zaman hepimizin içinden çıkamıccağımızı düşündüğümüz sıkıntılarımız oluyo. Bazen çok bunalıyoruz. Bizi o durumda gören birileri ilk olarak bir psikiyatr öneriyo. Aslında insanlar yaptıkları şeylerin, elinde olanların değerini kavrasa sanırım bunların her biri sorun olmaktan çıkıcaktır. Örnek olarak kıldığımız namazlar ettiğimiz dualar vs. Emeğine sağlık kardeşim.
Logged
tanyurd
"YORULUNCAYA KADAR DEĞİL ŞEHİT OLUNCAYA KADAR MÜCADELEYE DEVAM"
MODERATÖR
Allah Razı Olsun
*****

Karma: 54
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 3963


dünya sürgün yeri bende sürgündeyim


WWW
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2008, 14:43:58 »

rica  ederümm ...  Wink

bildiğim iyi bi psikyatris var Grin adres vereyimmi...
Logged


umeyye28
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2008, 14:49:40 »

Smiley Cheesy ver ver Smiley
Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: