Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: AGD Libya Müslümanlarına saldıran Fransa'yı protesto etti  (Okunma Sayısı 1784 defa)
ekrem
Dua'ya layık
**

Karma: 3
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 158


« : 22 Mart 2011, 17:57:25 »

AGD Fransa'yı protesto etti

Batıya da, kuklalarına da hayır!
 
Anadolu Gençlik Derneği Ankara Şubesi Fransa'nın Libya'ya başlattığı ve çok sayıda Libyalının katledilmesine sebep olan hava saldırısını bir açıklamayla protesto etti. Fransa büyükelçiliği önünde bir basın açıklaması düzenleyen AGD Ankara Şubesi, Libya saldırısını kınadı. Açıklamayı AGD Ankara Şubesi adına Abdulaziz Şimşek yaptı. Eyleme Büro-Memur-Sen üyeleri ile çok sayıda da vatandaş iştirak etti.

Şimşek açıklamasında “Tunus'taki olaylar ile başlayan akabinde Fas, Cezayir ve Mısır'a son olarak da Libya'ya sıçrayan, bir zamanlar Osmanlı toprağı olan Kuzey Afrika'daki olaylar, maalesef bundan tam sekiz yıl önce Irak örneğinde olduğu gibi Batı'nın haksız ve gaddar saldırılarına bahane olmuştur. Fransa, tıpkı ABD gibi demokrasi, hak ve özgürlükleri bahane ederek Libya'ya saldırmıştır. Zaten yıllar yılı Batı'nın desteklediği, imkan tanıdığı bir diktatör rejimi altında türlü haksızlıklara maruz kalan Libya halkı, bu sefer de doğrudan doğruya bir Batı işgali ile karşı karşıyadır. Bu maksatla, bir zamanlar burada barışı tesis etmiş bir ecdadın torunları olarak bu yaşananlar karşısında sessiz kalmadığımızı, kalamayacağımızı sizin vasıtanızla kamuoyuna bildirmek ve üzerimize düşen görevi icra etmek isteriz.” diye konuştu.

Batı sömürmeye devam ediyor


Batı'nın kökleri firavunlara kadar uzanan bir medeniyetin temsilcisi olduğunu ve her zaman kendi maddi çıkarları uğruna insan hayatını hiçe saydığını ifade eden Şimşek “Bütün Müslümanların olduğu gibi Kuzey Afrika'nın, Libya'nın özgürlükleri ve insanca bir yaşam sürmeleri umurlarında olmamış, aksine yıllarca bölge halkını sömürmüştür. Tarih de bunun sayısız örnekleri ile doludur. İşte, İngiltere'nin Mısır, Fransa'nın Cezayir, Fas ve Tunus, İtalya'nın Libya işgalleri! Bunlar tarihte kalmış, sadece o ana mahsus şeyler değildir. Batı'nın Müslüman coğrafya karşısındaki tutumu her zaman bu olmuş ve olacaktır. Bunun yanında Siyonizmin bölge üzerindeki haince planları herkesin malumudur” dedi.

Batı işgali perdeliyor

Batı'nın yeni dünya düzenindeki yeni taktiklerinin farkında olduklarının altını çizen Şimşek, “Bizler Batı'nın bu planlarını ve emellerini daha üzerinden 100 yıl bile geçmeyen Çanakkale savaşlarında yakinen görmüş ve bu plan ve emellere Çanakkale'de “Dur!” demiş bir medeniyetin temsilcileri olarak Batı'nın yeni dünya düzenindeki yeni taktiklerin de farkındayız. Batı şimdi bu emellerine ulaşmak için taktik değiştirmiş ve işgallerini kendince perdelemek sevdasına düşmüştür. Bunun için ilk olarak yıllarca Kuzey Afrika'da, kendi güdümündeki diktatörleri bölge halkına musallat etmiştir. Ancak sular her zaman ters akmayacağı için halkın biriken nefreti nedeniyle patlak veren yönetim - halk çatışmasında kendi işgal planlarını devreye sokmuştur. Libya da bu plan çerçevesinde yıllar yılı özgürlükten yoksun bir şekilde bir diktatör rejimine tutsak edilmiştir. Ve beklenen yönetim – halk çatışması baş gösterdiğinde Fransa, Batı'nın değişmeyen ikiyüzlü karakterini sergileyerek bölge halkına refah getirme sözleriyle gizlediği işgal planlarını gerçekleştirme çabasına girişmiştir” şeklinde konuştu.

Demokratur sahneleniyor

Batının demokrasi havariliği altında küresel bir kıyıma giriştiğini vurgulayan Şimşek, “Dün Kaddafi güçleri tarafından öldürülen sivil halk bugün Birleşmiş Milletler'i arkasına alan Fransa'nın bombardımanı altında ölmekte Müslüman coğrafyanın bağrına bir hançer de Kuzey Afrika'dan sokulmaktadır. Dün Irak'ta olanlar bugün Libya'da cereyan etmektedir. Bosna örneğinde gördüğümüz Birleşmiş Milletler'in yanlı tutumu şimdi Libya örneğinde tekrar sahnelenmektedir. Burada yine demokrasi havariliği altında küresel bir demokratur yani halkın yönetimin çıkarına alet edilmesi olayı ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bunlar olurken de yine siviller ölmekte, millî kaynakların küresel çetelere peşkeş çekilmesinin yolu açılmakta ve Büyük İsrail Projesi için sınırlar yeniden çizilmektedir. Bunun için Çanakkale Savaşları'nda Batı'nın bu haksız, gaddar ve ikiyüzlü tutumunu içten hissetmiş bir ecdadın torunları olarak bizler, bütün coğrafyanın acısını yüreğimizde hissediyor ve hem Batı'ya hem de kuklalarına “Hayır!” diyoruz” şeklinde eleştirdi.

D-8 harekete geçirilmeli

Saldırıların Müslüman ülkeler için önemli dersler içerdiğini kaydeden Şimşek, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “İslam ülkelerinin yöneticileri derhal bir araya gelerek batının işgaline fırsat vermeden kendi problemlerini kendileri halletmelidirler. Bizler batı'nın kirli ve karanlık planlarının bertaraf edilmesi için Milli Görüş'ün merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın kurduğu D-8'in derhal harekete geçirilmesini arzu ediyoruz. Bu vesileyle bizler AGD Ankara şubesi olarak Fransa'nın başlattığı hava saldırısını tekrar kınıyor, ırkçı emperyalistlerin bölgeden elini bir an önce çekmesini istiyoruz”

Habervaktim
Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: