Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: İsrail'den ''insanlığa'' haince saldırı  (Okunma Sayısı 1213 defa)
ikrami
Süper Modaratör
Allah Razı Olsun
*****

Karma: 18
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 1286« : 31 Mayıs 2010, 22:15:20 »

İsrail'den ''insanlığa'' haince saldırı   
31.05.2010
 Amaçları yalnızca masum insanlara yardım götürmekti. Aileleriyle hellaleşip ''Rotamız Filistin, Yükümüz İnsani Yardım' sloganıyla yola çıktılar. İnsani Yardım Vakfı'nın düzenlediği bu kampanyaya 50 ülkeden 750 kişi destek vermek amacıyla gemilerle yola çıktı. Gönüllüler arasında Antalya'dan da 11 kişi bulunuyordu. Gemilerdeyse sadece yiyecek, giyecek ve ilaç vardı. Tek amaçları bu yardımı Gazze'ye ulaştırmaktı ancak olmadı. Bebek katili İsrail yine yaptı yapacağını ve İnsani yardımın simgesi olan mavi Marmara gemisine Uluslararası sularda olmasına rağmen saldırdı, 16 yardımsever öldü, onlarcası da yaralandı. . Gemide bulunan Antalyalı gönüllülerin ailelerinin gergin bekleyişi sürüyor.
 
 Antalya Limanında Gemilere binerken işte böyle vedalaştılar aileleriyle. Belki de geri dönmemek üzere o gemiye bindiklerini biliyorlardı.
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın 'Rotamız Filistin, Yükümüz İnsani Yardım' isimli kampanyasına destek veren 50 ülkeden 750 kişi, dualarla uğurlandılar. Daha yola çıkmadan İsrail gemilere izin vermeyeceği tehtidinde bulundu ama onlar kulak asmadılar. Masumlara insani yardım ulaştırmakta kararlıydılar ama olmadı. İsrail askerleri içinde 350'yi aşkın Türk yardım gönüllüsünün bulunduğu üstelik Türk bayrağı taşıyan mavi Marmara gemisine Uluslararası sularda saldırdı.
Ölü ve yaralılar konusunda net bir bilgi yok. Gemide Antalya'dan da 11 gönüllü bulunuyordu.
Elleri silahlı İsrail askerleri, helikopterlerle tamamen silahsız olan aktivistlere acımasızca saldırdı.
Gönüllüler arasında yer alan Alanyalı Alparslan Aslan'ın eşi de tıpkı diğer aktivistlerin ailesi gibi eşinden haber alamıyor. Gözüyaşlı eş Yasemin Aslan, eşinin yola çıkmadan önce kendisiyle helalleştiğini belirterek İsrail'i lanetledi.


Kameraman: CHA
Muhabir: SİBEL ÖZKAN
 
 
Logged

SİZİ ALDATTIĞIMI DÜŞÜNÜYORSANIZ HAKKIMDA HAYIR DİLEYİN
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: