Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Şeytanın En Tatlı 12 Sözü‏  (Okunma Sayısı 1492 defa)
metesso
Okur-Yazar
*

Karma: 2
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 74« : 15 Temmuz 2009, 13:57:48 »

ŞEYTANIN EN TATLI 12 SÖZÜ
 

1 - BİR DEFAYLA BİR ŞEY OLMAZ

 

2 - DAHA GENCİZ

 

3 - ALLAH (C.C) KALP TEMİZLİĞİNE BAKAR.

 

4 - ALLAH (C.C.) İLE KUL ARASINA GİRİLMEZ.

 

5 - EMEKLİ OLDUKTAN SONRA.

 

6 - ZAMAN SİZE DEĞİL SİZ ZAMANA UYUN.

 

7 - BİR ŞEY OLMAZ ALLAH(C.C) AFFEDER.

 

8 - BU KADAR GÜNAHTAN SONRA BİRAZ ZOR AFFEDİLİRSİN.

 

9 - FAZLA DÜŞÜNME KAFAYI YERSİN.

 

10 - CEHENDEMDE BİR SÜRE YANDIKTAN SONRA CENNNETE GİRMEYECEKMİYİZ. (Sanki kibrit çöpünün ateşine dayana biliyormuş gibi)

 

11 - BİZ BÜYÜKLERİMİZDEN BÖYLE GÖRDÜK.

 

12 - AMAN HA DİKKAT BEYNİNİZİ YIKAMASINLAR.

 

 

ŞEYTAN VE DOSTLARI

 

Bir gün Şeytan, dünya çapında konvansiyonel bir toplantı için tüm dostlarını çağırmış.

Açılış konuşmasında demiş ki:

 

     Müslümanların Camilere gitmesini engelleyemiyoruz. Kur'an okumalarını ve gerçekleri öğrenmelerini de engelleyemiyoruz. ALLAH ve elçisi  ile sağlam ilişkiler kurmalarını da engelleyemiyoruz.

   ALLAH ile bir kere  bağlantı kurduklarında üzerlerindeki gücümüz kırılıyor. Dostları demiş ki: Gerçekten zor bir durum, peki ne yapalım? Şeytan demiş ki: Bırakın Camilere gitsinler. Fakat zamanlarını çalın, böylece ALLAH ve elçisi  ile bağlantı kuramasınlar..

Sizden isteğim budur. Şeytan devam etmiş: Dikkatlerini dağıtın, böylece gün boyunca ALLAH ile hayati öneme sahip bağlantıyı kuramasınlar. Dostları şaşırmış: Bunu nasıl başaracağız?

 

    Şeytan:
   Hayatın önemsiz ayrıntılarıyla zihinlerini sürekli meşgul et! Müslümanların kulaklarına şunu fısılda: Harca, harca, harca.. Borç al, borç al, borç al..'

Kadınlarını işe girip uzun saatler boyunca çalışmaları için ikna et ! Erkeklerin haftada 6-7 gün, günde 10-12 saat çalışmalarını ve böylece hayatlarında boşluk kalmaması için planlar yap! Çocukları ile zaman geçirmelerini engelle!

 

   Evleri ferahladıkları bir yer olmaktan çıkacaktır! Zihinlerini o kadar meşgul et ki kendi iç seslerini (oto kritik, nefis muhasebesi) dinleyemesinler! Böylece kafaları karışacak, ALLAH ve elçisi ile zihinsel beraberlikleri kopacaktır. Bravooo, mükemmel fikir, diye alkışlamış dostları. Durun, daha bitmedi, diye devam etmiş Şeytan:

Kahvehanelerde, doktor muayenehanelerinde,  kafe'lerde masaları gazete ve dergilerle doldur! Zihinlerini 24 saat haber bombardımanına tut! Araba kullanma esnasında tefekkür etmelerini bile engelleyip, İnternete girenlerinin mailboxlarını, junk maillerle, sipariş  katalogları ile, bahislerle, çekilişlerle, promosyon ürünleri ile ve  boş umutlarla doldur! Gazete ve TV'leri ince yapılı güzel modellerle doldur ki kocaları dış güzelliğin önemli olduğuna inansınlar ve hanımlarından hoşlanmasınlar! Kadınların, akşamları kocalarıyla ilgilenemeyecek kadar çok yorulmasını sağla! Eğer kadınlar, erkeklerin ihtiyacı olan sevgiyi veremezlerse, erkekler  bu sevgiyi başka yerlerde arayacaklardır!Bu da düzeni sağlayan aile kavramını zarara uğratacaktır....!

 

   Çocuklarına namazın önemini anlatmalarını engellemek için sadece hikaye kitaplarını tavsiye et!

 

   Doğaya çıkıp ALLAHın yaratma sıfatını görmelerini engellemek için onları çok meşgul et, eğlence parklarına, fuarlara, spor karşılaşmalarına, oyunlara, konserlere, sinemalara vs götür! Oralarda kavga çıkarıp birbirlerini vurmaları sağla! Bizim işimiz fitne çıkarmaktır, bunu unutma! İslami dostluklar ve sohbetler yerine, taraftar-parti dostluklarını ve  dedikoduları teşvik et! İşte plan bu! Futbol, hayatlarının odağı olsun. Futbolcuların isimlerini çocuklarına ezberletmeyi marifet saysınlar! Ancak İslamın şartlarını merak bile etmesinler! Kurnazca plan için dostları şeytanı çılgınca alkışlamışlar ve ülkelere dağılırken Müslümanları daha fazla meşgul edeceklerine, telaş içinde oraya buraya koşuşturacaklarına, ALLAH'a, Elçisine ve ailelerine daha az zaman ayırtacaklarına söz vermişler.   Sence bu plan başarılı mı? Ya da başarılı olmasını ister misin?Logged
tanyurd
"YORULUNCAYA KADAR DEĞİL ŞEHİT OLUNCAYA KADAR MÜCADELEYE DEVAM"
MODERATÖR
Allah Razı Olsun
*****

Karma: 54
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 3963


dünya sürgün yeri bende sürgündeyim


WWW
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2009, 23:46:14 »

ALLAH  razı  olsun  kardeşim.. 

gerçelten  herkes  tarafından  şeytanın  söylediği  bilinen  bir  söz  ama  nedense yine  ona  uyuyoruz.. 

rabbim  uyanıklık, şuur  ihsan  eylesin  İNŞALLAH..

selametle
Logged


karakutu
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2009, 14:23:54 »

ALLAH  razı  olsun  kardeşim
Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: