Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Okuduklarımızı Paylaşalım...  (Okunma Sayısı 2007 defa)
umeyye28
Ziyaretçi
« : 26 Aralık 2008, 18:03:59 »

Arkadaşlar üyesi olduğum diğer forumda çok sewdiğim bölümlerden birini bizim forumumuza da açmak istedim. İnşaALLAH beğenirsiniz..

Okuduğumuz kitaplardan bizleri etkileyen bölümleri kitabın adıyla beraber çok uzun olmamak şartıyla paylaşalım inşaALLAH. Ben başlıyayım...


Gölgeni güle düşürüyorsun Namazlarında...
Bir çöl gülü gibi, ateşin göbeğinden şebnemler devşiriyorsun yanağına.Sonsuz endam aynaları buluyorsun namazlarıda kendini seyre daldığın. Yeni bir yüz seçiyorsun Fatiha'nın serin vadisinde. Sıcacık bir tebessüm oluyor dudaklarını ''amin'' ile mühürleyişin. Suskularından ebedi huzurlar sızdırıyor avuçlarına. Bin parçaya bölünmüş şiretini topluyorsun ayrılıkların çatlaklarından.Dağılmış sewdalarını, savrulmuş umutlarını, terk edilmiş özlemlerini topluyorsun yüzünde; yeniden çatlıyorsun bedenini varlığın göğsüne umudu tavan yaparak.

Hasretlerini avuçlarında biriktiriyorsun namazlarında. Serince bir dua dökülüyor dudaklarından. Yollarını kesen kaygıları, umutlarını ağlatan hüzünleri elinin ayasında eritiyorsun. Menfezlerini tıkamış hazan yapraklarını yeni baharlara taşıyorsun namazlarında. Alnına taze menekşe kokuları devşiriyorsun secdelerinden. Gözlerine sinmiş korkuları  bir el bağlayışın emrinde huzura akıtıyorsun. kendini bir rahmin sıcaklığına atıyorsun secdenin teslimiyetinde. Sarılıyorsun kucaklıyorsun.Hiç kuşkusuz, hiç koşulsuz onaylanıyorsun namazda. En sewgilinin(Sallallahu Aleyhi Ve sellem) en sewdiği yerde, en Sewgilinin en çok sewildiği halde olduğunu biliyorsun. Cılız varlığının altı çiziliyor; Kalın harflerle yazılıyor ismin varlığın sayfasına. Kocaman bir ''aferin'' alıyorsun Rabbinden...

Senai Demirci :: Kıl Beni Ey Namaz kitabından sewdiğim bir bölümü paylaşmak istedim. Biraz uzun oldu farkındayım fakat bölmek istemedim hakkınızı helal edin.
Logged
yürek vurgunu
Dua'ya layık
**

Karma: 5
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 127


"BEKLENEN GÜN GELECEKSE,ÇEKİLEN ÇİLE MUKADDESTİR"


« Yanıtla #1 : 26 Aralık 2008, 18:17:31 »

yok ablacığım.uzun olmamış iyikide bölmemişiniz.yüreğinize yazan ellerinize sağlık
Logged
umeyye28
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2008, 15:12:56 »

Arkadaşlar hepinizin okuduğunu biliyorum hadi ama
Logged
umeyye28
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2009, 09:27:26 »

okuyan kimse yok mu?
Logged
sözler
Hizmet Ehli
***

Karma: 12
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 384


LA İLAHE İLALLAH..


« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2009, 19:15:05 »

cok güzel düşünmüşn ablam ALLAH razı olsun ...

 dillere destan sahabiler -nihat altıntaş..ama hepsi güzel hangisini yazayım ki:( Smiley
Logged

Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: