Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: İSLAMİ FORUMLAR TEHLİKELERLE DOLU----UYARIYORUZ  (Okunma Sayısı 2575 defa)
ikrami
Süper Modaratör
Allah Razı Olsun
*****

Karma: 18
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 1286« : 19 Kasım 2008, 10:53:57 »

Duygusal Klavye tuşları ve tesettürlü şeytan!
Ara ara İslami forumları gezmek rutin işlerim arasındadır. Şöyle bir ortama bakarım, internette müslümanlar nelerle meşguller, neleri tartışıyorlar neleri paylaşıyorlar diye; Geçenlerde yine çok takibat yapılan bir forumdaki bir başlık dikkatimi çekmişti. "Birbirimizi daha iyi tanımak için lütfen herkes şu şu bilgilerini söylesin." diye Ve yorum rekorları kırılan bir konu. Gerçi üyelerin profilleri de bunun habercisiydi ve şaşırmak gereksiz olsa gerekti..

Ağabeyli ablalı muhabbetler, cicili bicili imzalar, kullanıcı adları, avatarlar, şahsi blog sitesine yönlendirmeler ve daha birçok özel bilgiler forumun dikkat çekici nitelikleri arasında.

Ve bir bayan üyenin imzası dikkatimi çekmişti. Açmış olduğu bir konuyu okuyan birisi için, Kapatmadan önce dur diye uyarı resmi var. Ve yanında da tamam abla, hemen yazıyorum abla kusura bakma abla vs. butonlar koymuş.


Yine birçok imzanın altında rızası için bir teşekkür etmeyecek misiniz? gibi ironik ifadelerle üyelerden bir yorum yapması bir teşekkür etmesi için ayağa kapanacak şekilde bilinç altı yalvarmalar.. Replere raplara hiç girmeyelim isterseniz. Onların bilinçaltı muhasebesini irdelersek yeni bir başlık açmak gerekir.

Ben bütün bunların mecmuuna tesettürlü şeytan ismini veriyorum. Şeytan dünyanın en kurnaz melunu malum. Herkesin şerbetini, dozajını çok güzel ayarlıyor. Kimi nasıl, nerede kandıracağını çok iyi biliyor. Bazılarını bir anda hiç zorlanmadan kendi tarafını çekerken bazılarını da hiç usanmadan, belki yıllarca sabrederek, azar azar, kemire kemire kendi tarafına çekiyor. Bırakın bizim gibi yarım yamalak İslami yaşamaya çalışanları gece gündüz evradü ezkarla meşgul nice dostlarını bile aşk meşklerle kandırmamış mı?

Bu işi, yani klavye tuşlarından tanıdığımız insanların bir çoğunun, gerçek alemde bakıldığı zaman içimizde oluşabilecek duygu yoğunluklarının bir anda silinebileceği, bu kadar ilgi alanıma girmeye değmezmiş denileceği... gibi sosyal açıdan bakıldığı zaman sadece sanal olan bu empati ve sempatilerin gerçek alemle birleştirildiği takdirde hayal kırıklıklarına neden olabileceği gibi izahatlara girmek istemiyorum.

Demek istediğim, Karşı cins olmasa bile birisinin sevinmesi ya da gocunması için değil de, burası bir islami forumdur, İslami olarak yapılan her iş, Rıza-i İlahi için yapılmalıdır olgusuna uygun bir şekilde hareket edilmesidir şuuruna sahip hale gelmemizdir madlab ve megasidi aslim...


İşte ihlâslı forum kullanma seviyesine riayet edildiği nispette bu caizliğin artacağı kanaatindeyim naçizane.

Kadınların karşı cinsle olan diyaloglarında cilveli, ince sesli tarzda konuşmalarının İslami açıdan caiz olmadığı hakikatinin foruma uyarlandığını düşünürsek forumda kullanılan ifadelerde cilveli nazikâne, kibar hane tarzda üslubun olması aynı şekilde değerlendirilir diye düşünüyorum.


Foruma geliş gayemizi dünyaya geliş gayemizle mukayese edelim. Dini anlamda bir paylaşım platformu olduğumuzu ve tek maksadımızın bu olduğunu aksi maksatların içimizde kalmış olsa bile şöyle bir geçmiş muhasebesi yaptığımız zaman manevi boşluk anlamında tehlikeli noktalara gelebileceğimizi ve bu nedenle forumdan manevi anlamda istifade etmek şöyle dursun manen çöküşümüze zemin hazırlayabileceğini unutmayalım.

İmam-ı Rabbani Hz. leri manevi hastalığı olan kişilerin ne kadar çok olsa bile yaptıkları ibadetü taattan zerre miktarı tat alamayacağını ifade ediyor.

İşte foruma gelen bir üyenin ;dışarıdan bakıldığı zaman normal bir tavır ve hal içerisinde olmasına rağmen hatta forumumuzda bir çok yararlı şeyleri paylaşmasına rağmen, üyelerden içten bir " razı olsun" iltifatı almasına rağmen niyetindeki bozukluğundan, manevi hastalığından dolayı hiç bir tat alamayacağını yukarıdaki ile teşbih zannedersem yanlış olmasa gerek?

Bu gün için ne yaptın? sorusunu her gün sorduğumuz gibi foruma geldiğimiz zaman;
Kullanıcı adım, imzam, yazdığım yorumlar, gönderdiğim özel mesajlar, iç dünyamın berraklığı ne kadar ihlas içerisinde? Diye kendi kendimize soralım. İçimiz rahatsa amenna.. Ama içimizde az bir kırıntı döküntü oluşuyorsa tekrar bir gözden geçirelim kendimizi ve riya yolculuğundan, duygusallık yolculuğundan ihlâs yolculuğuna doğru hicret edelim.

Mesela forumda en çok sevdiğimiz 5 üyeyi listeleyelim. Neden sevdiğimizin nedenleri ne kadar İslami ise içimiz o kadar rahat olsun. Sevme nedenlerimizde % 1 oranında tehlike tespit etmişsek tehlike var demektir ve bize düşende bu tehlikeden kurtulmaktır.

©Miftah-ul Kulub
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2008, 13:13:23 Gönderen: ikrami » Logged

SİZİ ALDATTIĞIMI DÜŞÜNÜYORSANIZ HAKKIMDA HAYIR DİLEYİN
umeyye28
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2008, 12:01:53 »

Kusura bakmayın ama o kadar saçma geliyor ki bana ne demek islami forunmlarda insan istedikten sonra heryerde yapar rezilliğini. ama son zamanlarda heryerde tv net islami forumdur gidiyo bu kadarı saçma. bu yazıyı daha öncede okumuştum ama yorum yazmadan siteden çıktım ve bi daha hiç girmedim. bayan olduğunu bi insan niye saklasın utanılcak sıkılıncak bir şeymidir bayan olmak ewet bayanım forumda bir çok kardeşiminde ablasıyım bir kısmının kardeşiyim. ALLAH bizleride yarattığına göre zararlı birer mahluk değiliz nasıl yaşamamız gerektiğinin bilincindeyiz çok şükür ALLAH şeytana uydurmasın.
Logged
sinan
HAYAT İMAN VE CİHATTIR
Okur
*

Karma: 4
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 42


ŞEHADET BİR ÇAĞRIDIR TÜM NESİLLERE VE ÇAĞLARA


« Yanıtla #2 : 12 Mart 2009, 19:24:35 »

size hak veriyorum çünkü şu an islami sorulara cevap adı altında o kadar çok yahudi sitesi varki şaşırmamak elde değil.bırakın yahudilerin kurmuş olduğu  islami  siteleri kendi hocalarımızdan bile bu gun çok yanlış fetva veren hocalar var.ben öyle düşünüyorum ki bu islami tanışma siteleride bilinçli olarak mslümanları kandırmaya yönelik bir site.bizim saf duygularımızı kullanıp yine kendi emellerine ulaşmaya çalışıyorlar.
Logged
karakutu
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 11 Temmuz 2009, 14:50:45 »

--------------------------------------------------------------------------------
size hak veriyorum çünkü şu an islami sorulara cevap adı altında o kadar çok yahudi sitesi varki şaşırmamak elde değil.bırakın yahudilerin kurmuş olduğu  islami  siteleri kendi hocalarımızdan bile bu gun çok yanlış fetva veren hocalar var.ben öyle düşünüyorum ki bu islami tanışma siteleride bilinçli olarak mslümanları kandırmaya yönelik bir site.bizim saf duygularımızı kullanıp yine kendi emellerine ulaşmaya çalışıyorlar.
Logged
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: