Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: CHP’de çarşaf Kuran AKP’de rakı şarap...  (Okunma Sayısı 1549 defa)
Sehidler Tugayi
http://img389.imageshack.us/img389/1412/y1pwk8bkqh3cf5a5ntih57chi1.gif
Hizmet Ehli
***

Karma: 14
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 498


http://img225.imageshack.us/img225/8004/wiederbeli


« : 07 Şubat 2009, 00:32:06 »

CHP’de çarşaf Kuran
AKP’de rakı şarap...
‘Popülizm’
CHP’nin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Sirmen’in, “Mahalle evlerinde Kuran da öğreteceğiz” sözü ülke ve partide tartışmaya yol açtı. CHP lideri Baykal’ın desteklediği açılım, AKP’de de olumlu karşılandı: “Samimiyse çok iyi.” Ancak CHP’nin kendi içinde, çarşafta da olduğu gibi tepkiler var.
Kuran hediye
CHP’li Koç: “Partinin ilkeleriyle bağdaşmıyor,” Ağyüz: “Popülist yaklaşım.” CHP’li Soysal, “Kenan Evren size iyi danışmanlık yapar” diye takılan DTP’li Birdal’ı gülerek yanıtladı: “Kaşınma.” “Proje yanlış anlatılıyor” diyen Sirmen’in ziyaret ettiği İzmit Müftüsü Halil Uzun, Sirmen’e bir Kuran hediye etti.
Datça AKP çok şendi!
Edirne ve Artvin’den sonra Muğla’da, AKP’nin Datça İlçe Belediye Başkan adayı tanıtılırken davetlilere alkollü içki sunuldu. Çok sayıda kadının katıldığı kokteylde, ikrama kadınlar da erkekler de rağbet etti. Aday Mustafa Soytok, Başbakan’dan yardım sözü aldığını ilan etti.

219- Ey Muhammed! Sana şarap ve kumardan soruyorlar. De ki: Bu ikisinde büyük bir günah, bir de insanlar için bazı menfaatler vardır. Fakat günahları, menfaatlerinden daha büyüktür. Yine sana neyi infak edeceklerini soruyorlar. De ki: İhtiyaçtan fazlasını infak edin. İşte böylece ALLAH, size âyetlerini açıklıyor. Umulur ki siz düşünürsünüz.

90 - Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fal okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz.

91 - Şeytan, içki ve kumarla sizin aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi ALLAH'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçtiniz değil mi?


Hadisler acisindan:
2245 - Hz. Cabir (radıyallâhu anh) buyurdular ki: "ALLAH, sarhoş ediciyi içen kimseye tînetu'l-habâl içirmeye ahdetmiştir."

"Tînetu'l-Habâl nedir?" diye sorulunca:

"Cehennemliklerin (vücudlarından, çıkan) terleridir!" diye cevap verdi.

Müslim, Eşribe 72, (2002); Nesâî, Eşribe 49, (8, 327).

2246 - Hz. Enes (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalatu vesselam) hamrla ilgili olarak on kişiye lanet etti: "(Hammaddesinden şarap yapmak maksadıyla) sıkana ve sıktırana, içene ve sâkilik yapana, (imalathâneden veya depodan, toptancıdan perakendeciye veya müstehlike kadar) taşıyana ve taşıtana, satana ve satın alana, bağışlayana, bunun parasını yiyene."

Tirmizî, Büyü 59, (1295); İbnu Mâce, Eşribe 6, (3381).

Logged

***MiNELLAHi VALLAHU ALiMUN HAKiM***
seher
seher
Dua'ya layık
**

Karma: 5
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 218« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2009, 12:21:46 »

ya ak partı nereye gıdıyor boyle anlamadım
Logged

selamınaleykum
 
Kod:
Alıntı
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: