Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Erdoğan, BOP savunması yaptı! (((BOP=Büyük israil Projesidir))  (Okunma Sayısı 1989 defa)
Sehidler Tugayi
http://img389.imageshack.us/img389/1412/y1pwk8bkqh3cf5a5ntih57chi1.gif
Hizmet Ehli
***

Karma: 14
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 498


http://img225.imageshack.us/img225/8004/wiederbeli


« : 13 Ocak 2009, 23:00:27 »

Erdoğan, BOP savunması yaptı! (((BOP=Büyük israil Projesidir))

Başbakan Tayyip Erdoğan AK Parti'nin grup toplantısında yaptığı konuşmada bugüne kadar ilk defa Büyük Ortadoğu Projesi'ni savundu.

İşte Başbakan Erdoğan'ın o sözleri:

Biz barıştan yanayız, güven ve istikrardan yanayız. Sivillerin çocukların ölmesine her zaman karşıyız. Bölgede çatışmalar devam ederse, barışa ulaşamayız. Güvenliği sağlayamayız.

Yavru muhalefet diyorki BOP'ta bulunuyor. BOP ortadoğu barışına yönelik kurulmuş bir adımdır. Bizi bağlayıcı bir yönü yok. Erdoğan'ın attığı bir imza yoktur. Ancak bu BOP'u okumadılarsa, bilmiyorlarsa bunu genel başkanlarına anlatmaları gerekir.

BOP Ortadoğu savunmasına yönelik, özgürlüğe, kadın haklarına yönelik kurulmuş ve atılmış bir adımdır.

Burada Türkiye'ye de bir görev verildi ve biz bu görevi üstlendik.

Zaten bu proje de doğmadan öldü. Bunu gerek anamuhalefet gerek yavru muhalefet kullanıyor. Bu konuyla ilgili bizi bağlayan, Tayyip Erdoğan'ı bağlayan, atılmış bir imza yoktur. Bunu iki de bir kullanmak siyasi istismardan başka bir şey değildi.

İşte Erdoğan'ın konuşması:

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Ne şahsım ne hükümetim ne partimden herhangi bir arkadaşım bugüne kadar antisemitizme, Yahudi karşıtlığına asla prim vermemiştir" dedi.
Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, Büyük Orta Doğu Projesi'nin (BOP) amaçlarının ve bu amaçların içinde Türkiye'nin üstlendiği görevin belli olduğunu söyledi. Erdoğan, şöyle konuştu:

"(Bu, aslında şu anda zaten doğmadan ölen bir proje durumuna düştü.) Bunu kalkıp ikide bir, gerek ana muhalefeti gerek yavru muhalefeti, bu şekilde kullanıyor. Bunun bizi bağlayıcı yanı yok. Bu konuyla ilgili olarak bizi bağlayan, Tayyip Erdoğan'ın attığı bir imza yoktur. Bu sadece insani olarak bizim üstlendiğimiz görevdir. Kusura bakmasınlar, ne ana muhalefet ne yavru muhalefet ne yanındakiler, bizim şu anda Ortadoğu'da duyduğumuz hassasiyeti, bugüne kadar duymadıkları gibi bundan sonra da duyamazlar."

MHP'den "yavru muhalefet" olarak söz eden ve bu partinin daha önce, 5 yıllığına iktidara geldiğini ifade eden Erdoğan, "3,5 yıl sonunda niye bırakıp kaçtı? Neden? Acizlik... (Biz ülke yönetemeyiz) dediler, bırakıp kaçtılar. Ama biz işin başındayız. Bu süreci işletmemiz onları rahatsız ediyor. Bu rahatsızlıkları devam edecek. Niçin? Bu başarı devam ettiği için... Gerek içeride, gerek dışarıda" diye konuştu.

Geride bırakılan iki haftalık süreçte, operasyonlar devam ederken, dünya genelinde propaganda noktasında da çok ciddi dezenfermasyon sürdürüldüğünü dile getiren Erdoğan, Türkiye'deki bazı medya kuruluşların da İsrail'in bu saldırılarını mazur göstermeye yönelik tavır sergilediğini söyledi. Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bizim de bu noktada attığımız adımlar ve söylemlerimize, 'yarınlar düşünülmelidir. Yarınlarda bu ilişkiler ne olacak?' diye soranlar oluyor. Bunları soruyorsan, ne olacağını merak ediyorsan, randevu istersin, gelirsin oturur sizinle özel bunları konuşuruz. Her şeyi kalkıp da burada ve meydanlarda konuşmanın anlamı yok. Nerede, neyi, ne zaman, nasıl konuşacağımızı da bilmeliyiz."

Kendisinin ve özel temsilcisinin bu konudaki çalışmalarını anlatan Başbakan Erdoğan, "siyasette, uluslararası diplomaside özel temsilci yok" diyenleri eleştirdi.

"Ne şahsım ne hükümetim ne partimden herhangi bir arkadaşım bugüne kadar antisemitizme, Yahudi karşıtlığına asla prim vermemiştir" diyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Tabii ki biz doğru olanın, bu konuda tepkisini hak çizgisine oturtarak açıklamasını yapanların da her zaman yanında olduğumuz söylüyoruz. Antisemitizm ile ilgili, bir insanlık suçudur ifadesini kullanan bir liderim ben. Bizim, 'Bu Yahudi'dir kötüdür, bu Yahudi'dir acımasızdır. Bu Yahudi değildir, şöyledir' gibi yanlış anlayış içinde olmamız, bu anlayışı desteklememiz mümkün değil. Nitekim gerek İsrail, gerek Türkiye ve dünya genelinde, vahşeti telin edenler de var. Bu hukuksuz saldırılara karşı çıkan Musevi cemaatlerini de büyük bir memnuniyet, takdirle izlediğimizi de ifade etmem gerekiyor"

Bu noktada atılan adımlara "Başbakan'ın bu açıklamaları sert. Üslubu sert" diyenler olduğunu ifade eden Erdoğan, "Herhalde bu, fosforlu bombalardan daha sert değil. Kusura bakmayınız, ben de her şeyden önce bir insanım, her şeyden önce Başbakanlık görevimin yanında bir babayım" dedi.

Olayların karşısında duyarsız kalamayacaklarını kaydeden Erdoğan, "Ana muhalefet ve diğer muhalefete sesleniyorum. 'Hükümet olarak, şunu şunu da yapmanız gerekiyor' diyorsanız, siz de özel temsilcinizi gönderin, oturalım, konuşalım. Hakikaten müşterek bir şeyler yapalım" dedi.

Logged

***MiNELLAHi VALLAHU ALiMUN HAKiM***
Hafız
Dua'ya layık
**

Karma: 4
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 134« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2009, 23:10:12 »

ALLAH razı olsun kardeşim.Bizi yönetenlerin ALLAH yardımcısı olsun.Doğruluktan ayırmasın.Aslında siyaseti sevmem.Zaten göründüğü gibi çıkar uğruna insan insanı karalayabiliyor zannımca.Bilmem yanlışmı düşünüyorum.
Vesselam.
Logged
tanyurd
"YORULUNCAYA KADAR DEĞİL ŞEHİT OLUNCAYA KADAR MÜCADELEYE DEVAM"
MODERATÖR
Allah Razı Olsun
*****

Karma: 54
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 3963


dünya sürgün yeri bende sürgündeyim


WWW
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2009, 01:12:41 »

herkes  konuşuyor  herkes kendince  haklı..   bu  millet  bu  devlet  nasıl kimler  tarafından yönetiliyor..  bizede  itaat  etmek  kalıyor...   


itaat etmek kalıyor  dediğim kızmayın  sakın..  rasulululah öyle  buyuruyor..


Logged


Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: