Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: İslam'la mücadele için futbol  (Okunma Sayısı 7924 defa)
ikrami
Süper Modaratör
Allah Razı Olsun
*****

Karma: 18
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 1286« : 13 Ağustos 2009, 18:25:27 »

İslam'la mücadele için futbol
İngiltere'deki aşırı sağcılar, "İslamla mücadele" için futbol fanatiklerini istihdam etmiş
 
 
 
Aşırı sağcı İngiliz Savunma Ligi organizasyonu, radikal İslamcı gruplara ve şeriat kanunların İngiltere'de bazı alanlarda kullanılmasına karşı İngiliz futbol taraftarlarını istihdam etmek istediği yönündeki iddiaları doğruladı.

İngiliz Savunma Ligi ve yakın ilişkide bulundukları Casuals United grubu, gelecek haftalarda düzenleyecekleri bir gösteride aşırı İslamcı grupları ve şeriat kanunlarının başta bazı bankalarda olmak üzere İngiltere'de kullanılmasını protesto edeceklerini duyurdu. Amaçlarının İslamcı bazı gruplara karşı daha sert olmak ve onları cezalandırmak için hükümete baskı yapmak olduğunu açıklayan Casuals United Derneği Başkanı Trevor Kelway, "Bizim bu amacımıza destek verecek futbol taraftarlarını toplayacağız. Futbol taraftarlarımızın vatansever ve gerektiğinde elini taşın altına koyacak karakterleri olduğuna inanıyorum."dedi.

Bu arada her iki organizasyonun bu amacı büyük tepki gördü. Birleşik Faşizm Karşıtı grubu, "Kendilerine kendileri için savaşacak taraftar bulmak istiyorlar. Bence amaçları oy kazanmak . Ama buna izin vermeyeceğiz. Bu hareketler aşırı sağcı BNP partisine yarar. Eğer gösteri yaparlarsa biz de onlara karşılık vereceğiz ve yürüyüşlerine izin vermeyeceğiz." dedi. Geçtiğimiz günlerde İngiltere'nin Birmingham şehrinde bir gösteri düzenleyen aşırı sağcı gruba müdahalede bulunulmuş ve olayda 34 kişi göz altına alınmıştı. Irkçılık yapmakla suçlanan İngiltere Savunma Ligi, protesto gösterilerine ise Luton şehrinde başlayacaklarını açıkladı. Luton şehrinin seçilmesinin nedeni ise, geçtiğimiz günlerde Afganistan'dan dönen İngiliz askerlerin Luton Havaalanı'na indikten sonra Müslüman göstericiler tarafından protesto edilmeleri.

Organizasyonun ırkçılık yapmadığını belirten Casuals United Başkanı Kelway, düzenleyecekleri gösteride bazı Müslümanların da bulunacağı ve bunların da aşırı İslamcıları protesto edeceklerini açıkladı.

Faşizme karşı olmakla bilinen Searhlight grubu yetkilileri ise, yapılanın ırkçılık olduğunu ve bu ırkçılığa futbol severlerin hoşgörü ile bakmayacağını açıkladı.

(CİHAN)
 
Logged

SİZİ ALDATTIĞIMI DÜŞÜNÜYORSANIZ HAKKIMDA HAYIR DİLEYİN
Abdulbari
Okur
*

Karma: 0
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 24WWW
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2009, 18:34:40 »

islam mekkede açık olarak duyrulduğu zamanda boyleydi
gayri müslim olan mekke halki islama savaş açmıştı işte böle bir ortamda islam yayılmıştı...
Logged
tanyurd
"YORULUNCAYA KADAR DEĞİL ŞEHİT OLUNCAYA KADAR MÜCADELEYE DEVAM"
MODERATÖR
Allah Razı Olsun
*****

Karma: 54
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 3963


dünya sürgün yeri bende sürgündeyim


WWW
« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2009, 15:42:47 »

kafir  kafirdir..

küfür tek millettir..

bunun içindirki  her  ne  fırsatta  olursa  olsun, hangi  gayrimüslim grup  olusa  olsun..  ilsmaın  nurunu  söndürmek  için  bütün  yolları  deneme  gayretindeler..   ee  tabi  untuuklarıbirşey  var..

"oda  ALLAHın  nuru  bütün  dünyaya  yayılacaktır"  vadi..
Logged


Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: