Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Ölümü böyle anlatmıştı  (Okunma Sayısı 1954 defa)
umeyye28
Ziyaretçi
« : 28 Mart 2009, 15:36:58 »

Yazıcıoğlu, geçtiğimiz hafta konuşmasında ölümü anlatmıştı

Fırtınalarla geçen hayatı, fırtınayla sona erdi. Tam 17 kez atlattığı ölüme, karlı bir günde yenildi. BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu, geçen hafta Karaman ziyaretinde ölüm üzerine yaptığı konuşmada bu sözleri söylemişti...


Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm haberi yakınlarını, partilileri ve siyaset dünyasını yasa boğdu. Hayatı siyasi mücadelelerle geçen Yazıcıoğlu, ölümle de adeta köşe kapmaca oynamıştı. Bugüne kadar 4’ü ölümcül tam 17 kaza geçiren BBP lideri, bu kez Azraili atlatamadı. Her geçirdiği kazanın ardından söylediği ölüm üzerine sözlerini geçen hafta da Karaman ziyaretinde tekrarlamış, “Hiçbirimizin garantisi yok. Şurada ayakta duranın da, oturanın da garantisi yok” demiş ve devam etmişti: “Şimdi bakın yoldan geldik, yola gideceğiz. Hiç birimizin garantisi yok. Şurada ayakta duranın da, oturanın da garantisi yok. Yani, ruh bir saniyeliktir. Küf dedi mi gitti. Bunun da nerede geleceği, nasıl geleceği, ne şekilde yakalayacağı belli değil. Bir saniyenize bile hakim değilsiniz. Bir saniyesine bile hakim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için, bir dünya için, bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur. Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz. Dik duracağız, doğru gideceğiz. ALLAH’ın izniyle hayatım boyunca hep böyle gittim. ALLAH’ın izniyle, olsak da milletle olacağız. Olmasak da, milletle olmayacağız. Yarın ahirette ALLAH, bize ‘Niye iktidar olmadın’diye sormayacak. Sorsa da ‘Vermediniz’diyeceğiz.”

’Bırakın helikopteri, beni öldürecek misiniz?’

Yazıcıoğlu helikopterin kendisini ölüme götüreceğini hissetmiş gibi binmeye direnmişti. Yakın arkadaşı ve BBP Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, helikopterin bir hafta önce kiralanması sırasında Yazıcıoğlu’nun parti yöneticilerine, “Bırakın bu helikopter işlerini, hava koşulları kötü olunca uçamayız. Beni öldürecek misiniz” dediğini anlattı...

5.5 yılı hücrede olmak üzere, 7.5 yıl hapiste yattı

Yazıcıoğlu ölümle ettiği mücadeleyi, siyasi hayatı boyunca idealleri için de vermişti. 1954 yılında Sivas’ın Sarkışla ilçesi Elmalı Köyü’nde bir çiftçi ailesinin oğlu olarak doğdu. Üniversite tahsilini, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde tamamladı. 1968’de Şarkışla’da Genç Ülkücüler Hareketi’ne katıldı. Ankara’ya geldikten sonra, Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nde görev yaptı. 12 Eylül 1980’de yapılan askeri darbenin ardından, MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası sanığı olarak cezaevine konuldu. 5.5 yılı hücrede olmak üzere 7.5 yıl Mamak Cezaevi’nde kalan Yazıcıoğlu, bu davadan herhangi bir ceza almadı. Cezaevinden çıktıktan sonra, mağdur olmuş ülkücülere ve onların ailelerine yardim amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı’nın başkanlığını yaptı. 1993 yılında Büyük Birlik Partisi’ni kurdu. 22 Temmuz Erken Genel seçimlerinde BBP’nin seçimi protesto etmesi sebebiyle partisinden istifa ederek Sivas’tan bağımsız milletvekili adayı olup 23. dönem milletvekilliğine seçildi. Daha sonra BBP’ye katıldı.


İşte Yazıcıoğlu'nun siyasi mücadeleyle dolu yaşam öyüsü:

Muhsin Yazıcıoğlu, 1954 yılında Sivas'ın Sarkışla ilçesi Elmalı Köyü'nde bir çiftçi ailesinin oğlu olarak doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şarkışla'da yaptı.

Yüksek öğrenimini yapmak üzere 1972'de Ankara'ya geldi. Üniversite tahsilini, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde tamamladı.

1968'de cemiyet (dernek) çalışmalarına başladı. Şarkışla'da Genç Ülkücüler Hareketi'ne katıldı. Ankara'ya geldikten sonra ise, Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde görev yapmaya başladı. Sırasıyla; Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptı. (1977-78).

1978'de faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği'nin kurucu Genel Başkanı oldu. 1980 yılına kadar MHP'de Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulundu.

12 Eylül 1980'de yapılan askeri darbenin ardından, MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası sanığı olarak cezaevine konuldu. 5,5 yılı hücrede olmak üzere 7,5 yıl Mamak Cezaevi'nde kalan Muhsin Yazıcıoğlu, 7,5 yıl cezaevinde kaldığı bu davadan herhangi bir ceza almadı.

Cezaevinden çıktıktan sonra, mağdur olmuş ülkücülere ve onların ailelerine yardim amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığını yaptı.

1987'de arkadaşları ile birlikte MÇP'de siyasete girdi. MÇP'de Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu.

1991 genel seçimlerinde üç partinin oluşturduğu ittifak bünyesinde, milletvekili adayı oldu. “O, inançlarınızı Meclis'e taşıyacak” sloganıyla, Sivas'tan milletvekili seçildi.

1992 yılı Temmuz ayında, “içinde bulunduğu partinin siyasi anlayışıyla uyuşamadığı için” bir grup arkadaşı ile birlikte MÇP'den ayrıldı. 29 Ocak 1993 tarihinde Büyük Birlik Partisi kuruldu ve bu partinin Genel Başkanlığına seçildi.

24 Aralık 1995'te yapılan erken genel seçimlerde ANAP-BBP ittifakından 20. Dönem Sivas milletvekili olarak, yeniden meclise girdi. 28.02.1996 tarihinde ANAP'tan istifa ederek, BBP'ye döndü.

26 Nisan 1998'de yapılan 3. Büyük Kurultay'da, 8 Ekim 2000 tarihinde yapılan 4. Büyük Kurultay'da, 2 Haziran 2002 tarihinde yapılan 1. Olağanüstü Büyük Kurultay'da,20 Temmuz 2003 tarihinde yapılan 5. Olağan Büyük Kurultay'da,30 Nisan 2006 tarihinde yapılan 6. Olağan Büyük Kurultay'da ve 15 Nisan 2007 2.Olağanüstü Büyük Kurultayda tekrar BBP Genel Başkanlığına seçilmiştir.

22 Temmuz Erken Genel seçimlerinde BBP'nin seçimi protesto etmesi sebebiyle partisinden istifa ederek Sivas'tan bağımsız milletvekili adayı olup 23. dönem milletvekilliğine seçilmiştir.Daha sonra BBP'ye katılarak TBMM'de Büyük Birlik Partisi Sivas Milletvekili olarak BBP'yi Meclis'te temsil etmiştir.19 Ağustos'ta yapılmış olan BBP'nin 3.Olağanüstü Büyük kurultayında tekrar Genel Başkan olmuştur.

Muhsin YAZICIOĞLU, evli ve iki çocuk babasıydı..
Logged
tanyurd
"YORULUNCAYA KADAR DEĞİL ŞEHİT OLUNCAYA KADAR MÜCADELEYE DEVAM"
MODERATÖR
Allah Razı Olsun
*****

Karma: 54
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 3963


dünya sürgün yeri bende sürgündeyim


WWW
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2009, 10:05:27 »

rabbim  rahmet  eylesin. MÜmin bir insandı..

iki  ay   kadar  önce  efendi hzleri ile grüşmüş. efendi hzleri çağırtmış. oda  gitmiş..

cübbeli  hocamızda  hakkında  iyi  şahitlik  yapıyor. ALLAH  razı  olsun bize çok  yardım ederdi diyor..

zikri  elinden düşmez  namazını terk  etmezdi diyor..


demekki  bu  dünyada  iyi  olmak  lazım.  dediği  değmez üç günlük dünya  için  binbir türlü  fırıldakla  batağa  batmaya...
Logged


el intifada
özlemekten yoruldum sevgili al katına...
Dua'ya layık
**

Karma: 7
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 211« Yanıtla #2 : 30 Mart 2009, 00:45:29 »

rabbim rahmet etsin ailesinin sabrını arttırsın.. maşaALLAH o mübarekler bu sözleri söylüyorsa daha söylenilecek bir söz yok..
Logged
seher
seher
Dua'ya layık
**

Karma: 5
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 218« Yanıtla #3 : 12 Nisan 2009, 12:11:50 »

ALLAH rahmeteylesın
Logged

selamınaleykum
 
Kod:
Alıntı
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: