Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: Tükürdügünü yalamak  (Okunma Sayısı 1683 defa)
Sehidler Tugayi
http://img389.imageshack.us/img389/1412/y1pwk8bkqh3cf5a5ntih57chi1.gif
Hizmet Ehli
***

Karma: 14
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 498


http://img225.imageshack.us/img225/8004/wiederbeli


« : 25 Şubat 2009, 18:54:47 »

'Şehit cenazelerine öğretmen ve öğrencilerin katılmamamsı' yönünde çıkardığı genelgeyle tartışmalı genelgeler yayımlamakla ünlenen ve geçen ay yayımladığı genelgeyle de 'Gazze'de öldürülen Filistinliler için okullarda saygı duruşunda bulunulması' talimatı veren
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, şimdi de 'yabancı şirketlerin ürünlerinin boykot edilmesi çağrılarına tepki gösteren' bir genelge yayımladı.

Uluslararası yatırımcıların şikayeti üzerine yayımlandığı öğrenilen genelgede Çelik, "Yabancı firmalar yatırımda bulunarak, yaptıkları ihracat, sağladıkları istihdam ve ödedikleri vergilerle ülke ekonomisi ve insanına büyük katkı sağlamaktadır" Şeklinde gerekçeli ifadelerde bulundu.
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in yaptıklarını "Tükürdüğünü yalamak" şeklinde yorumlayan Bağımsız Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Gürkan Avcı, Bakan Hüseyin Çelik'in ve hükümet yetkililerinin yaptıkları açıklamalarla, değil İsrail mallarını protesto etmek, İsrail'e karşı halkı ayaklandıracak dereceye getirdiklerini hatırlatarak, "Sayın Çelik bir eliyle Gazze'ye selam veriyor, diğer eliyle de mahcup ve pişman bir edayla küresel sermaye ye selam duruyor. Bu tükürdüğünü yalamaktır, dedi.
Avcı, Halkı ayaklandırmaya varan hamasi davranışlara kaçmak, bir ileri iki geri adımlarla, tartışmalı manevralarla, popülist çıkışlarla kamuoyunun aklını karıştırmak ve yabancı ürünleri boykot etmek yerine, halkı yerli malı almaya davet etmek, küresel krizde ayakta kalmaya çalışan yerli esnaf ve yerli mallarımızı korumaya davet etmek şeklinde olmalıdır, dedi.
be-sen.org
Logged

***MiNELLAHi VALLAHU ALiMUN HAKiM***
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: