Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: BU SES.. Bu sesi duymayan, bir sensin!  (Okunma Sayısı 1773 defa)
ikrami
Süper Modaratör
Allah Razı Olsun
*****

Karma: 18
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 1286« : 27 Ağustos 2013, 22:47:17 »

BU SES..

Bu sesi duymayan, bir sensin!

İnsan, hayvan, cemat, nebat, bütün kadrosuyla bütün âlem, bu sesin ahenginden, az veya çok bir nasibe mâlik…

0   nasip yalınız sende yok! Sen ALLAH Kelâmının «Belhüm adal  Hayvandan aşağı» diye tarif ettiği kazurat insanın bizzat kafa kâğıdısın!

Zamanın mekânız bir boşlukta aktığı, mekâ­nın zamansız bir zeminde donup kaldığı en yakası açılmamış mücerretten, Hindli paryanın burnun­daki cüzzam yeniğini saran, Amerikalı milyarde­rin purosundaki külü titreten müşahhas korku tecellisine kadar, bütün varlık, her yerde, her va­kit, yalınız bu sesin doğru veya eğri nağmelerini heceleye heceleye yaşıyor: ALLAH, yol, dâva, ideal…

Yalınız sen, biricik varlık haysiyeti olan bu kaygının dışındasın! Ağzından tıkındığın levsleri ardından, biraz daha temiz iade eden bir hazım ci­hazı istirahati içinde, öleceğini bilerek, fakat ona başkalarında inanarak, bir domuzdan daha hodgâm ve mes’ut, yaşamaktasın! Cins beyinlerin gışasına yapışarak kurtarıcı sistemlerin ruhunu aşılayan ulvi ıstırap, senden o kadar iğreniyor ki yanına bile uğramıyor! Ne kadar maddi ve mânevi uzvun varsa, hepsi, ALLAH tarafından işlemek üzere halk olundukları fiillerin, senin tarafından, aksini yapmaya memur. ALLAH’ın görmek için ya­rattığı gözü nasıl da görmemeye mahsus bir alet haline getirebiliyorsun? Ve sen bu sesi, bizim sesi­mizi, yankıları güneşin ateş fıkırdağında ıslık ça­lan sesimizi duymuyorsun!

Sen kimsin???

Küfür ve dalâletin, işi tam hissizlikte bitiren, son moda mücerret sembolü!

Fakat bu ses, bu ses, bu ses, seni bir gün öl­dürecektir!

(27 Mayıs 1949)
HÜCÜM VE POLEMİK
Logged

SİZİ ALDATTIĞIMI DÜŞÜNÜYORSANIZ HAKKIMDA HAYIR DİLEYİN
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: