Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: SİSTEM  (Okunma Sayısı 1638 defa)
ikrami
Süper Modaratör
Allah Razı Olsun
*****

Karma: 18
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 1286« : 27 Ağustos 2013, 22:48:32 »

SİSTEM

Bizi, şahsî ahlâkımızla zerrece alâkası olma­dan, sırf ALLAH ve Resulünün azad kabul etmez kulu olduğumuz için lekelemek isteyen zümre, baştan başa karıları orospu, kocaları deyyus, an­neleri tellâl, babaları hırsız, oğulları lûtî, kızları sun’î bakire; ve hepsinden beter olarak ruhları ALLAHın nurundan ve insanın kaygısından topyekûn mahrum öyle bir topluluktur ki, âlemde te­nezzül etmeyeceği sefil iş ve razı olmayacağı şenî vazife yoktur. Bir fikir ve edebiyat adamının ha­rikulade bir buluşla ifade ettiği gibi, bunlar, beş kuruş mukabilinde, yatağında uyuyan kızlarının edep yerini magnezyumla fotoğrafa çekip pazarda satabilirler veya zamanenin sultanlarına takdim edebilirler.

Şimdi söyleyin bana; bu tıynette insanların hile ve desiselerine karşı, bizim gibi dâva sar­hoşu, gaye delisi, vecd aptalı ve aşk sersemi in­sanlar, nasıl karşı koyabilirler? Bunlar, bizi, bir banka veznesinden para alırken cebimize başka­sına ait bir deste para atarak hırsız diye tutturabilirler! Evrakımızın içine bir harita atıp casus diye yakalatabilirler. Kızlarımızın veya zevceleri­mizin yoluna, rezalet mütehassısı (Modern) bir it çıkartıp namussuz diye ilân edebilirler! Daha ne­ler ve neler? Ve biz bunların hilelerine, bu kal­kansız gövdemiz, hulûs içinde kalbimiz ve besbel­li hedefimizle asla, asla mukavemet edemeyiz!

Öyleyse Müslümanlar, bize tek bir şey düşü­yor:

Bu mahlûkların olanca desise ve düzen de­halarını ana prensip halinde kavrayıp, resmî za­bıtlarından mühürlü hüccetlerine kadar hiçbir şeylerine inanmamak, bizi düşürdükleri ve zayıf­latmak istedikleri nisbette yüksek ve kuvvetli gördüklerini bilmek, dâva etrafındaki birlik ve beraberliğimizi büsbütün kesifleştirmek; ve ne kadar kafaları varsa hepsinin birden kapılarına, «Yâ ALLAH!» deyip, ta cepheden, erkekçe, kahra­manca, Müslümanca çullanmak… Onları mah­vedecek olan sistem budur; biliniz, dâvamızı bu sistemden başka muzaffer kılacak bir usûl mev­cut değildir. Bu sistemle kellelerini devşireceğiz!

(30 Mart 1951)


HÜCUM VE POLEMİK
Logged

SİZİ ALDATTIĞIMI DÜŞÜNÜYORSANIZ HAKKIMDA HAYIR DİLEYİN
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: